Biga'da aile içi şiddet olayına müdahale sırasında şehit düşen Biga Merkez Jandarma Karakol Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş İlhan Yıldız, memleketi Kars'ın Sarıkamış İlçesinde toprağa verildi
2008 - 2011 Yıllarında, TEMAD Genel Başkanlığı Yönetim kurulu üyeliği görevini yürüten, 1984 E.Kara levazım Astsubay Ekrem Şahin, 18 Nisan 2014 tarihinde İzmir’de hakkın rahmetine kavuşmuştur.
Biga'da 18 04 2014 tarihinde Karakol Komutanı İlhan Yıldız'ı Şehit eden Yakup Atik, daha sonra J. Bşçvş Ömer Yanar'ı şehit ederek kaçtı.Yerini bulan timlerle çatışmaya girdi, vurularak öldürüldü.
17 nisan 2014 Perşembe günü, saat: 21:45 sıralarında Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde bir askeri birlikte top atışı eğitimi sırasında patlama meydana geldi.
16 Nisan 2014 günü, Ankara'da, direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücünün sebep olduğu zincirleme trafik kazasında, durak'ta otobüs bekleyen bir astsubay hayatını kaybetti, 2 astsubay yaralandı.

TEMAD KIRIKKALE ZİYARETİ

16 Nisan 2014, Çarşamba
15 Nisan 2014 günü, Genel Başkan Ahmet KESER, Teşkilattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tamer YILMAZ, Kırıkkale İl Başkanlığına ziyarette bulundu.

MİLLİYET - İHRAÇTA YENİ DÖNEM

14 Nisan 2014, Pazartesi
Artık TSK'dan ihraçlar YAŞ yerine disiplin kurullarında yapılacak Gerekçeleri sayan hüküm de 'bölücü' ve 'irticai' kelimeleri yok
12 04 2014 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan,Türk Silahlı Kuvvetleri Yönetmeliklerinde yapılan değişiklikler.
Fabrikada ne oluyorsa, tarlada da o, kışlada da o. Bazen bedene, bazen ruha, bazen haysiyete şiddet. Haddini, yerini, sınıfını bildirme, kodu mu oturtma; hayatınla, evladının rızkıyla tehdit.
İzmir Milletvekili Rahmi Aşkın TÜRELİ ve Çanakkale Milletvekili Ali SARIBAŞ, TEMAD Genel Merkezine ziyarette bulundu.
TEMAD Genel Muhasibi M.Sıracettin ELDEM'in Baba'sı Sadi ELDEM tedavi gördüğü Mersin Araştırma Hastanesinde 09 Nisan 2014 günü vefat etmiştir.
Şırnak'ta terörislerin polis aracına molotofla saldırarak ağır yaraladığı Astsubay eşi Polis memuru Zeynep Özçelik GATA'da TEMAD Genel Başkan yardımcıları tarafından ziyaret edildi.
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği'nin Büyük Ankara Mitingi ve yürüyüşü Türkiye genelinden gelen 90 şube üyelerinin katılımı ile saat: 11:00'da Anıtkabir'de mozaleye çelenk bırakma ile başladı.
21 Mart 2014 Cuma günü Saat 13:30'da AK Parti Kırıkkale Milletvekili ve TBMM Savunma Kom. Başkanı Sn.Oğuz Kağan KÖKSAL ve AK Parti Kırıkkale Bld. Bşk. A. Sn.Mehmet SAYGILI'nın TEMAD ziyareti.

ACI KAYIPLARIMIZ

20 Mart 2014, Perşembe
NİĞDE'nin Ulukışla İlçesi'nde silahlı bir grup sürücüsünü öldürüp gasp ettikleri kamyoneti durdurmak isteyen polis ve askerle çatıştı. 1 astsubay, 1 polis memurunu şehit etti, 5 askeri yaraladı.