Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti(KKTC)'nin kurtuluşunun 39. yılı nedeni ile Ankara'da tören düzenlenerek 20 Temmuz Kıbrıs Barış ve Özgürlük Bayramı kutlandı.
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Genel Başkan Yardımcısı Yüksel BİNİCİ tarafından Dünya Astsubaylar Günü Etkinliklerine hazırlık kapsamında yapılan büyükelçilik ziyaretleri devam etmektedir.
18 TEMMUZ 2013 tarihindeki Milliyet gazetesinde, Tunca Bengin'in "Neden ayağın kaydı" cezası ! başlıklı köşe yazısı.
17 Ekim Dünya Astsubaylar Günü hazırlık çalışmaları kapsamında, TEMAD Genel Başkan Yardımcısı Yüksel BİNİCİ 16 Temmuz 2013 günü Güney Kore Büyükelçiliğini ziyaret etmiştir.
17 Ekim Dünya Astsubaylar Günü Kapsamında TEMAD Genel Başkan Yardımcısı Yüksel BİNİCİ, Avusturya,Afganistan,Bosna-Hersek,Kırgızistan ve Japonya Büyük elçiliklerini ziyaret ederek davet etmiştir.
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Genel Merkezini, 09 Temmuz 2013 tarihinde, Çankırı il başkanlığı ziyaret etmiştir.
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Genel Başkanlığı, resmi internet sitesi 2013 Haziran ayında yurt içinden ve yurt dışından meslektaşlarımız ve kamuoyu tarafından yoğun ilgi ile takip ediliyor.
05.07.2013 tarihinde; TEMAD, Askeri Yüksek İdare Mahkemesi Başkanı Hakim Tuğgeneral Abdullah ARSLAN ile bir görüşme gerçekleştirmiştir.
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Genel Merkezini Kayseri İl Başkanlığı 02 Temmuz 2013 tarihinde ziyaret etmiştir.
TEMAD Üyeleri Temmuz 2013 ayı içerisinde Uludağ Askeri Tesisleri' nden istifade edebilirler.
TEMAD Emekliler Günü dolayısıyla Anıtkabir'deki törene katıldı.
Ben 1949 Denizli doğumluyum. K.K.K.da 1967 nasıblı Astsubay olarak göreve başladım ve 1994 yılında emekli oldum. İki çocuğum var.
1973 yılında Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde doğmuştur. İlk ve Ortaokulunu burada okuduktan sonra 1994 yılında Uzman Jandarma Okulunu kazanarak Ankara’ya geldi.

MİLLİ SAVUNMA BAKANI'NA ZİYARET

27 Haziran 2013, Perşembe
27 Haziran 2013 tarihinde; Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD)Milli Savunma Bakanı Sayın İsmet YILMAZ ile bir görüşme gerçekleştirilmiştir.
Deniz Astsubayı bir babanın oğlu olarak 1966 yılında Gölcük’te doğan Emekli Deniz Astsubayı Bülent BÜYÜKDOĞAN’ın kendi ağzından başarı hikayesi.