Balçiçek İlter sordu : Hakkari'de neden sadece bir albay var.TÜRKİYE GAZETESİ

KIRIKLARELİ, LÜLEBURGAZ ZİYARETLERİ

21 Aralık 2013, Cumartesi
21 Aralık tarihinde, Kırıklareli, Lüleburgaz şube ziyaretleri ve bilgilendirme toplantıları yapılmıştır.
"Yolsuzluk komplosu" ile "komple yolsuzluk" savaşı arasında güme gitti. Gitmesin! O helikopter nasıl düştü, demiyorum, neden uçtu? Bir binbaşı, bir üsteğmen, iki atsubay (daha) nasıl öldü...
20 Aralık tarihinde, Pamukova, Adapazarı, Kocaeli şube ziyaretleri ve bilgilendirme toplantıları yapılmıştır.
Kara Kuvvetleri Kara Havacılık Komutanlığı'na ait S-70 Sikorsky tipi helikopterin Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde düşmesi sonucu şehit olan 4 asker için tören düzenlendi.
Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde eğitim uçuşu sırasında boş bir araziye düşen askeri helikopterde bulunan 4 asker şehit oldu.
"Herkes kanun karşısında eşittir" ve "Kimseye imtiyaz tanınamaz... Zümre egemenliği olamaz", ayrıca "Yargı bağımsızdır" denen bir "demokratik hukuk devleti"ymiş bulunduğumuz mevkii. Anlatayım.
Orduda astsubay ve subaylar arasındaki “mobbing, kötü muamele, kast sistemi lojman, sosyal tesis” huzursuzluğunun bir benzeri de iki kesimin emeklilerine yansıdı.
05-08 Aralık 2013 tarihlerinde TEMAD Gnl. Bşk. Yardımcıları Yüksel BİNİCİ, Selçuk ÇAPAR, Hukuk Kom. Bşk. Erkan AKKUŞ, Mobbing ve intiharları Kıbrıs'ta araştırıp sonuç raporu hazırladılar.

ORDUEVİ YASAĞINA KARŞI DAVA

11 Aralık 2013, Çarşamba
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Genel Başkanlığı Hukuk Komisyonu kanalıyla, Genel Başkan Ahmet KESER ‘in 6 (altı) ay süreyle, Orduevi ve askeri tesislere girmesinin Genelkurmay Başkanlığınca
Önce polis mermisiyle iki ölü… Ardından kaçırılan dört asker. Kaçırma için Başbakan “Süreci engellemek isteyenler” dedi…
6 Aralık 2013 tarihlerinde TEMAD Genel Merkez heyeti tarafından, Cumhurbaşkanı Derviş EROĞLU'nu ziyaretinden sonra K.K.T.C yazılı ve görsel basınında bir çok haberde yer almıştır.
06 Aralık 2013 tarihlerinde TEMAD Gnl. Bşk. Yardımcıları Yüksel BİNİCİ, Selçuk ÇAPAR, Hukuk Kom. Bşk. Erkan AKKUŞ, K.K.T.C. Cumhurbaşkanı Sayın Devriş EROĞLU ile görüştü.
Astsubaylar, meslektaşlarının artan intiharlarına dikkat çekmek için boykot kararı aldı. Emekli astsubaylar yarından itibaren üç gün askeri ve sosyal tesisleri kullanmama kararı aldı.
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Engelliler haftası dolayısı ile 29 Kasım 01 Aralık tarihleri arasında, Engelli çocuklar için Antalya, Alanya gezisi düzenlemiştir.